NIE ZAPADAMY W SEN ZIMOWY …

Zimowa pierzynka spowiła świat i uśpiła wiele ssaków, ale nie nas.

1 urodziny
1 urodziny 1 urodziny

24 listopada obchodziliśmy nasze pierwsze urodziny. Był tort, wspomnienia oraz plany na przyszłość.

 

Pomóż dzieciom
Pomóż dzieciom Pomóż dzieciom

1 grudnia włączyliśmy się w Akcję „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”. Była to już XX edycja inicjatywy obywatelskiej, której celem jest zbiórka trwałej żywności, odzieży, środków czystości, słodyczy i zabawek dla  potrzebujących rodzin. Nasi wolontariusze: Bożena Szeląg, Tomasz Walczak, Małgorzata Adamczyk, Jolanta Zarzycka, Bożena Wyroślak, Katarzyna Kobiałka, Izabela Walczak kwestowali w sklepie GAMA. Zachęcaliśmy  mieszkańców Poniatowej i okolic, aby część swoich zakupów przekazali na rzecz potrzebujących dzieci z naszej gminy.

       6 grudnia przekazaliśmy Mikołajkowe paczki, które ufundowali członkowie Stowarzyszenia.

Spontaniczny i szczery uśmiech dziecka to motywacja do kolejnych działań.   

MAMY JUŻ ROK !

Oficjalnie działamy od 19 października 2011 roku, czyli od momentu wpisania Stowarzyszenia ZDROWA i SPORTOWA PONIATOWA do Krajowego Rejestru Sądowego.

       Pierwsze urodziny skłaniają do podsumowań i ocen.

Gdybyśmy spróbowali porównać się do rocznego dziecka, które już chodzi, buduje pierwsze wieże, odróżnia obcych od swoich, zaczyna interesować się rówieśnikami, to moglibyśmy stwierdzić, że …

 CHODZIMY … a raczej jeździmy, pływamy …

Jednym z naszych celów statutowych jest działanie na rzecz aktywności fizycznej, turystyki i sportu. W czasie pierwszego roku działalności zorganizowaliśmy 10 wycieczek rowerowych i pokonaliśmy około 645 km. Pływaliśmy po i w Adriatyku, przebyliśmy 254 mile morskie.

Czytaj więcej...

„POLESIA CZAR …” - wspomnienia z kolejnej wyprawy rowerowej

Polesie
Polesie Polesie

Już od roku organizujemy wycieczki rowerowe, dzięki którym poznajemy historię i odkrywamy piękno naszego regionu.

       Tym razem zainteresowało nas Polesie Lubelskie- kraina z wielu względów niezwykła. Aby poczuć ten czar, postanowiliśmy spędzić dwa dni w okolicach Urszulina- wsi położonej na trasie Lublin- Włodawa. Naszą bazą wypadową uczyniliśmy Andrzejów, a dokładniej gospodarstwo agroturystyczne Pani Jolanty Kaniewskiej. Pani Jola oczarowała nas domowymi przysmakami. To właśnie w jej domu uświadomiliśmy sobie, jak wielką przyjemnością jest bezpośredni kontakt z naturą. Mieliśmy okazję degustować domowe sery, masło, wędliny, pieczywo, przetwory …, a na powitanie była oczywiście pyszna szarlotka.

Czytaj więcej...

W TROSCE O BEZPIECZEŃSTWO - relacja z warsztatów edukacyjnych dla młodzieży „Bezpieczni nie tylko na drodze”

Warsztaty
Warsztaty Warsztaty

„Bezpieczeństwo to jedna z najważniejszych potrzeb człowieka.”

Tym stwierdzeniem rozpoczęły się zajęcia dla najstarszej grupy młodzieży uczącej się w Zespole Szkół w Poniatowej. Głównym celem szkolenia było uświadomienie młodym ludziom, z jak wielką odpowiedzialnością wiąże się uczestniczenie w ruchu drogowym. 

W gościnnych murach Centrum Kultury Promocji i Turystyki 27 września o godz. 11.00 pojawiło się siedemdziesięciu uczniów, którzy z uwagą i momentami bezpośrednim zaangażowaniem uczestniczyli w realizacji kolejnych punktów programu.

Organizatorami szkolenia były trzy instytucje: Stowarzyszenie ZDROWA i SPORTOWA PONIATOWA, Wydział Ruchu Drogowego KPP w Opolu Lubelskim oraz Urząd Miasta i Gminy Poniatowa.

Czytaj więcej...

Czym nas zachwyciły lasy Janowskie?

Lasy Janowskie
Lasy Janowskie Lasy Janowskie

Nasz kolejna w tym roku wyprawa rowerowa miała miejsce w słonecznej odsłonie wakacyjnej. Postanowiliśmy kontynuować rozpoczęte w kwietniu poznawanie Puszczy Solskiej. Tym razem zainteresowała nas jej zachodnia część, czyli Lasy Janowskie, zajmujące Równinę Biłgorajską, która jest częścią Kotliny Sandomierskiej.

Czytaj więcej...