WYGRALIŚMY KONKURS

WYGRALIŚMY KOLEJNY KONKURS!

 

Nasza relacja z wydarzenia „Rowerem na grzyby”, które zorganizowaliśmy w ramach Tygodnia Ruchu. Razem rozruszamy Polskę! została uznana za jedną z najlepszych. 

Czytaj więcej...

ROWEREM NA GRZYBY

ROWEREM NA GRZY...
ROWEREM NA GRZYBY ROWEREM NA GRZYBY

PONIATOWA TEŻ SIĘ RUSZA!

Właśnie zakończyła się ogólnopolska akcja „Tydzień Ruchu. Razem rozruszamy Polskę!

Nasze miasto pojawiło się na mapie wydarzeń dzięki Stowarzyszeniu ZDROWA

I SPORTOWA PONIATOWA, które zorganizowało 13 października wycieczkę rowerową połączoną z grzybobraniem pod hasłem „ROWEREM NA GRZYBY”.

 

 

Czytaj więcej...

Rowerowo- wodny szlak z Poniatowej do Kazimierza

1
1 1

Nasze Stowarzyszenie lubi wyzwania i poszukuje różnych atrakcji turystycznych, aby aktywnie i ciekawie spędzać wolny czas i promować nasz region.

Niewątpliwie taką atrakcją była wyprawa do Kazimierza Dolnego. Nie podążyliśmy utartym szlakiem przez Karczmiska i Uściąż, lecz skierowaliśmy się w przeciwnym kierunku do Kępy Gosteckiej, aby po przejechaniu około 30 km zamienić rowery na łodzie. Oczywiście nasze bicykle podróżują z nami.

Czytaj więcej...

Piękno natury i dzieła człowieka, czyli kronikarski opis wycieczki rowerowej w Góry Świętokrzyskie

Góry Świętokrzy...
Góry Świętokrzyskie Góry Świętokrzyskie

Wycieczkę rowerową w Góry Świętokrzyskie zaplanowaliśmy już w ubiegłym roku. Wiedzieliśmy, że są to tereny atrakcyjne turystycznie słynące z rezerwatów przyrody oraz ciekawych zabytków dokumentujących rozwój cywilizacji. Dla naszej rowerowej grupy góry były również sportowym wyzwaniem. Okazało się, że strome podjazdy zdecydowanie zmniejszają naszą prędkość i stanowią trudne zadanie kondycyjne, ale daliśmy radę!

Czytaj więcej...

Współorganizujemy - Folkowa Noc Sobótkowa

projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju dla małych projektów.

Folkowa Noc Sob...
Folkowa Noc Sobótkowa Folkowa Noc Sobótkowa

 Gdy słońce Raka zagrzewa,

A słowik więcej nie śpiewa,

Sobótkę, jako czas niesie,

Zapalono w Czarnym Lesie.

             Tymi słowami rozpoczęliśmy dwugodzinne działania artystyczno- sportowe w ramach „Folkowej Nocy Sobótkowej- pielęgnowanie polskich zwyczajów i obrzędów". Głównym organizatorem tego przedsięwzięcia było Centrum Kultury Promocji i Turystyki w Poniatowej.

Czytaj więcej...