Bieszczady w jesiennej odsłonie

Jabłonki
Jabłonki Jabłonki

BIESZCZADY W JESIENNEJ ODSŁONIE

 

Nasze stowarzyszenie preferuje różne rodzaje aktywności, do których należą także wycieczki piesze. W tym roku postanowiliśmy pożegnać lato w Bieszczadach, magicznych 
o każdej porze roku, ale wyjątkowych właśnie jesienią. To wszystko przez pięknie przebarwiające się liście buków i trawy połonin. W tych ciepłych, jesiennych tonacjach spędziliśmy dwa dni przemieszczając się malowniczymi terenami nieco przymglonymi rano, potem podświetlonymi delikatnym październikowym słońcem.

Czytaj więcej...

HOŁOWNO

Rowerami po Hoł...
Rowerami po Hołownie Rowerami po Hołownie

NA ROWERACH DO HOŁOWNA

 

Tajemniczo brzmiące Hołowno to wieś położona w województwie lubelskim,
w powiecie parczewskim, w gminie Podedwórze. Czym nas zwabiły te okolice?

Przede wszystkim zainteresowała nas wioska tematyczna „Kraina Rumianku”,
w której można zrelaksować się w wiejskim SPA, popróbować tradycyjnych potraw, pohulać na potańcówce w stodole, zasłuchać w dawnych opowieściach prezentowanych w spektaklu „Szeptucha i czmut”.

Czytaj więcej...

GRECJA 2014

Grecja 2014
Grecja 2014 Grecja 2014

NA ŻAGLACH PO MORZU JOŃSKIM

 

Nasze stowarzyszenie preferuje aktywny wypoczynek także w letniej typowo wakacyjnej odsłonie. Czasami rowery zamieniamy na morski jacht i zmieniamy się
w spragnionych przygód żeglarzy. W tym roku obszarem naszej ekspolaracji stało się Morze Jońskie. Wiedzieliśmy, że od czerwca do września żegluje się po tym akwenie wyjątkowo przyjemnie korzystając z wiatru północno-zachodniego o sile 2-5 st. B, czyli ultralight. Dzięki  sprzyjającej pogodzie udało się nam pokonać 230 Mm, czyli ponad 400 km. Odwiedziliśmy osiem wysp, z których każda urzekła nas czymś innym, ale wszystkie odwiedzone miejsca złożyły się na jedno odczucie zachwytu.

Czytaj więcej...

Lasy sobiborskie

Lasy sobiborski...
Lasy sobiborskie Lasy sobiborskie

ROWERAMI PO LASACH SOBIBORSKICH

 

Zgodnie z naszym kalendarzem, pierwsze dni sierpnia spędziliśmy na terenie Polesia Lubelskiego, którego częścią jest Sobiborski Park Krajobrazowy. To już nasza trzecia wyprawa rowerowa w te okolice. Tereny Polesia słyną z pięknych tajemniczych lasów oraz jezior pochodzenia krasowego. Wręcz zachęcają do aktywnej turystyki, a taki rodzaj wypoczynku preferuje nasze stowarzyszenie.

Program wycieczki zakładał trzy wyprawy rowerowe, których trasy przebiegały przez atrakcyjne turystycznie miejsca. Jednak życie, w tym wypadku pogoda, weryfikuje plany. Nieco zmęczeni słońcem skróciliśmy trasę rowerową w sobotę, a w niedzielę zamieniliśmy rowery na żaglówkę.

Czytaj więcej...

PONIATOWIANKI 2014

PONIATOWIANKi 2...
PONIATOWIANKi 2014 PONIATOWIANKi 2014

TO JUŻ CZWARTA EDYCJA
„Poszukiwania skarbu króla Poniatowskiego”

 

Stowarzyszenie ZDROWA I SPORTOWA PONIATOWA rozpoczęło swoją działalność od włączenia się w organizację Poniatowianek w 2011 roku. Zaproponowaliśmy wówczas Turniej rowerowy już wtedy noszący nazwę „Poszukiwanie skarbu króla Poniatowskiego”. Nasza grupa liczyła wówczas 10 osób. Od tego czasu sporo się zmieniło, przede wszystkim rozrosło się stowarzyszenie, liczące obecnie 44 osoby. Pozostaliśmy jednak wierni inicjatywom, których celem jest integrowanie lokalnej społeczności oraz zachęcanie do aktywnego wypoczynku. Z tego względu włączyliśmy się w organizację PONIATOWIANEK’2014 proponując mieszkańcom naszego miasta oraz przebywającym na jego terenie turystom Bieg na orientację „Poszukiwanie skarbu króla Poniatowskiego”.

Czytaj więcej...